Witamy!

Jeśli potrzebujesz porad związanych z obrotem nieruchomościami - dobrze trafiłeś. Profesjonalna obsługa i kilkunastoleśnie doświadczenie w branży. Warto nam zaufać

Czerwiec 2017 Styczeń 2017 Październik 2016

Finanse i nadzór w budownictwie

2016-10-25 | Andrzej

frazy kluczowe: nieruchomości, mieszkania, domy, budownictwo

W budownictwie mamy do czynienia z wieloma pojęciami, które wydają się skomplikowane, ale postaramy się je przybliżyć.

Co kryje się pod pojęciem inżyniera kontraktu? Inżynier kontraktu odpowiada za nadzór nad wszystkimi dokumentami sporządzonymi przez wykonawce budowy. Jego zadanie to dopilnowanie, by wszystko przebiegło prawidłowo i bez zbędnych problemów dla obu stron. Jego zadaniem jest także dopilnowanie robót budowlanych. Sprawdza stan techniczny oraz jakość wykonywanych zadań, prac.
Najczęściej inżynier kontraktu wynajmowany jest podczas, gdy projekt jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Sprawdza, kontroluje procedury oraz by wszystko odbyło się zgodnie z nimi. Mamy pewność, że inwestycja zostanie ukończone według postawionych wymagań.

Kosztorysowanie budowlane polega na wcześniej wycenie kosztu budowlanego. Koszt obejmuje wszystkie prace oraz narzędzia, rzeczy, które będą użyte do wykonania prawidłowo pracy. Kosztorysy wykonywane są przed ukończeniem budowy, a często nawet przed zaczęciem jakichkolwiek prac. Elementy, jakie zawiera kosztorysowanie budowlane to: wyszczególnienie prac w porządku technologicznym, cena za usługę, wartość całkowita zlecenia, uproszczony wykaz prac budowlanych, a także przybliżony koszt użytych materiałów. Kosztorys pomaga w określeniu wydatków, jakie wyniesie budowa.

Nadzór budowlany jest potrzebny każdemu, kto podejmuje się budowy obiektu. Jego zadaniem jest kontrolowanie czy na budowie przestrzegane i stosowane są prawa budowlane. Odpowiada także za kontrolę działań organów administracji architektoniczno - budowlanej. Wyróżnia się trzy główne organy nadzoru budowlanego: Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, wojewódzki, oraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Dzięki inspektorowi możemy uniknąć katastrof budowlanych, które w odpowiednim czasie zostaną zauważone.

'

W obiektywie
nieruchomości
mieszkania
domy
budownictwo

Warto zobaczyć: