Kiedy i dlaczego warto skorzystać z home stegingu?

Home staging to w Polsce nadal nowa, choć sukcesywnie rozwijająca się, usługa. Na zachodnich rynkach nieruchomości ma już ugruntowaną pozycję i stanowi jeden z etapów przygotowania mieszkania na sprzedaż. Pomaga wyróżnić je na tle innych, a także szybciej podpisać umowę i uzyskać satysfakcjonującą nas cenę. Kiedy więc zdecydować się na pomoc home stagera, który dopilnuje, by wszystkie usterki zniknęły, i dopracuje prezentację wnętrza?

W pierwszej chwili home staging wielu osobom może wydawać się niepotrzebną inwestycją. Tymczasem badania rynku amerykańskiego pokazały, że właściwe przygotowanie wnętrza może znacznie przyspieszyć sprzedaż mieszkania i nawet o 10% zwiększyć nasz zysk. W wielu przypadkach będzie to kwota znacznie przewyższająca zainwestowane pieniądze, ponieważ home staging opiera się na dopracowaniu wystroju i poprawie drobnych elementów, jak wymiana cieknącej baterii w łazience czy uszkodzonej listwy przypodłogowej, które najczęściej nie przeszkadzają nam w codziennym życiu, ale w czasie sprzedaży mieszkania, mogą stać się powodem negocjacji.

Biuro nieruchomości w Poznaniu

W każdej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z pomocy home stagera, by ułatwić sobie sprzedaż mieszkania, ale szczególnie istotna może być ona w dwóch przypadkach. Gdy bardzo zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości oraz gdy minęło już sporo czasu od wystawienia ogłoszenia, a dotąd nie udało nam się sfinalizować transakcji. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na skorzystanie z pełnej usługi, możemy ograniczyć współpracę do konsultacji. Poznamy wówczas wszystkie niedociągnięcia, których okiem laika nie byliśmy w stanie zauważyć, i dostaniemy wskazówki, które pozwolą nam samodzielnie poprawić prezentację nieruchomości.